Taoista.cz

Nejnovější příspěvky

O krok pozadu

Taoistické rčení říká: „Kdo pokročil na velké cestě (tao), jako by se vracel.“ Vždy zažívám pocit naprostého uvolnění, když o tom, pohroužen v meditaci, rozjímám.


Krajina srdce

Místo toho, aby lidé byli o svém volném čase co nejvíce venku, tráví většinu svého života zavření v budovách nebo v dopravních prostředcích. Jenže pak trpí nedostatkem lehkých iontů.


Kolo je svoboda

Od 5. dubna do 20. listopadu tohoto roku jsem se do práce a z práce přepravoval výhradně na darovaném jedno-převodovém kole značky Velamos Adam. Celkem jsem absolvoval 135 jízd (tam i zpět) na vzdálenost 32,5 km. Mám tedy najeto cca 4378 km za tuto sezónu. Podařilo se mi přitom ušetřit 4050 Kč. V porovnání s veřejnou hromadnou dopravou bylo kolo ve výsledku i rychlejší, neboť odpadla cesta na autobus / vlak spolu s čekáním na nádraží. Do práce jsem měl čas příjezdu (na kole) vždy bez zpoždění a odjet jsem mohl vlastně kdykoliv. Zjistil jsem, že mi jedno-převodové kolo velmi vyhovuje; snadno se totiž ovládá, je spolehlivé a téměř bezúdržbové - kolo tak zvládnu servisovat svépomocí. Navíc jsem si jízdou na kole utužil tělo a přišel na jiné myšlenky. Už se moc těším na další sezónu.

Archiv příspěvků

Sledujte taoistu na Facebooku!

Odkaz jinam » Tao Te Ťing ve všech českých překladech