Většinou si základní barvu připravuji tak, že malým dřívkem smíchám na paletě černou temperu a razítkovou tuš (bez oleje). Vzniklou směs potom dále ředím vodou, až dostanu potřebné odstíny šedi.
Další možnost spočívá v postupném roztírání tušové tyčinky v malém množstvím vody na třecím kameni. Jakmile má tuš kašovitou konzistenci, odebírám ji malinkou lžičkou z třecího kamene a dávkuji do kalíšků. Do těch pak ještě přidávám vodu dle potřeby, promíchám dřívkem - a můžu malovat.
Na pečetítko nanáším k tomu určenou (červenou) pastu. V případě její nedostupnosti stačí razítková tuš a polštářek. Bělobu zásadně nepoužívám, jinak se ale (vodovým) barvám příliš nebráním. Avšak snažím se užívat jich střídmě, neboť jak učí Starý mistr - příliš mnoho barev oslepuje zrak…
Svým malbám ponechávám jejich pravou přirozenost a ničím je nefixuji. Jakmile barva dostatečně zaschne, oříznu obrázek na formát v poměru stran 1:1 (nejčastěji 123 mm / 123 mm) podle šablony. Hotové malby potom ukládám do archivu, založené v papírových rukávech. V nich mohou obrázky dýchat a zároveň tak předcházím jejich náhodnému poškození.